bájate el explorer 6 de la pàgina www.microsoft.com

 

 Actualizado con fecha: 19/08/2017 08:03:43

enlaces   todo elo debates
comunidad chat teoría  
 

 

 

XIX CIRCUIT D’ESCACS

CATALUNYA CENTRAL – 2017

 

TORNEJOS DE PARTIDES RÀPIDES I SUB-14

 

Arrenca una nova edició del Circuit d’Escacs de la Catalunya Central, el qual va néixer de la iniciativa d’uns quants clubs de la comarca del Bages i el Berguedà, amb dos objectius principals: un era el d’establir un calendari per tal d’evitar coincidències entre els tornejos que cada club organitzava al llarg de l’any i l’altre era el de buscar uns al·licients per tal de motivar els jugadors a jugar el major nombre de tornejos al cap de l’any donant uns premis al final de la temporada.

La 1ª Jornada tindrà lloc a Balsareny el dia 02-04-2017 on es farà el lliurament dels Trofeus del Circuit de 2016.

Al igual que en l’edició anterior animem als Clubs Organitzadors per tal de celebrar, paral·lelament a les Partides Ràpides, i en l’àmbit de la mateixa Jornada, les Partides per la categoria SUB-14 (nens i nenes nascuts a partir del 01-01-2003).

El número de rondes i ritme de joc es deixa a criteri del Club Organitzador, si bé s’aconsella:

General de Ràpides: 9 rondes de 5 minuts a finish

Sub-14: 6 rondes de 10 minuts a finish.

   

Els trofeus del Circuit, amb caràcter no acumulatiu, es lliuraran, com de costum, durant la primera Jornada de la següent edició.

Si un mateix jugador té dret a trofeu en el Grup General (per haver quedat entre els tres primers classificats) no li correspondrà cap trofeu de Tram, sigui quina sigui la seva posició final. Seran els següents:

Ràpides: als tres primers classificats dels trams General, 1851-2000 i <1851. Els jugadors no federats no optaran als premis dels trams acotats del Circuit.

Sub-14: als tres primers classificats 

Les puntuacions de cada Jornada seran les mateixes dels darrers anys, es a dir:

General:  Al primer 10 punts, segon 8 punts, tercer 7 punts, quart 6 punts, cinquè 5 punts, sisè 4 punts, setè 3 punts, vuitè 2 punts, a més de 2 punts a tots els participants al torneig, inclosos els vuit primers.

Trams 1851-2000 i <1851: Al primer 5 punts, segon 3 punts, tercer 2 punts, quart 1 punt, a més de 2 punts per jugador pel simple fet de participar-hi, inclosos els quatre primers.

Sub-14: Al primer 8 punts, al segon 6 punts, al tercer 5 punts, al quart 4 punts, a més de 2 punts per jugador pel simple fet de participar-hi, inclosos els quatre primers. És indiferent que els jugadors estiguin federats o no.

En tots els casos l’Elo que es tindrà en compte durant tot el Circuit serà el darrer publicat per la Federació Catalana d’Escacs en el moment de l’inici de la present edició

Si en alguna jornada un jugador Sub-14 decideix participar en el Circuit General de Ràpides ho podrà fer però la puntuació obtinguda en la jornada no computarà per la Classificació del Circuit Sub-14

El Circuit en dades:

 

 

2015

2016

 

2014

General

Sub 14

General

Sub 14

Jornades

18

18

8

14

7

Participants únics

366 (60)*

371(77)*

117(31)*

319(49)*

84(13)*

Participacions totals

765

678

173

580

113

Mitja de participant per jornada

43

38

22

42

16

 

 

 

 

 

 

 

* Entre parèntesi, els jugadors no federats

 

 

Calendari i classificacions completes a:  https://sites.google.com/site/circuitcatalunyacentral/

(Actividad reciente del sitio→Clic sobre arxiu Classific.Circuit Cat.Central )

 

Un cop acabada cada Jornada els Clubs Organitzadors hauran d’enviar per mail les classificacions de la mateixa a l’adreça escacsbalsareny@gmail.com qui durà a terme les gestions de confeccionar i actualitzar la classificació de tot el Circuit, així com la coordinació amb www.ajedreztorneos.com i www.ajedreznd.com  per la seva publicació i la de les novetats i possibles modificacions que es produeixin en el decurs del mateix.

Al marge del present anunci General del Circuit, cada Club Organitzador  pot enviar  a l’anteriorment esmentat e-mail, l’anunci específic de la seva Jornada  amb les particularitats corresponents, per tal de ser publicat a les webs indicades.

CLASSIFICACIONS DESPRÉS 13ª JORNADA

NOTA: Els ELO’s consignats corresponen a Abril 2017

GENERAL

1

García Jiménez, Fco.Javier

Sant Josep de Badalona

2384

 

60

2

Planella Sánchez, Javier

Sant Martí

1905

 

50

3

Lorca Cortada, David

Cardona

2166

 

49

4

Planella Sánchez, Jordi

Esplugues L’Avenç

2106

 

43

5

Sort Serarols, Josep

Viladecavalls

1000

X

43

6

Ambrós Pladellorens, Jordi

Balsareny

1965

 

41

7

Oliveras Cruz, Jaume

Colon Sabadell

2018

 

37

8

Torralba Sanz, Josep

Sant Joan Vilatorrada

2133

 

36

9

Sanfeliu Fàbregas, Albert

Santpedor

2283

 

30

10

Aidarov, Stanislav

Manresa

1000

X

29

 

TRAM ELO 1851-2000

1

Planella Sánchez, Javier

Sant Martí

1905

 

49

2

Ambrós Pladellorens, Jordi

Balsareny

1965

 

38

3

Serrano Morón, Eloi

Ullastrell

1937

 

22

4

Clavel Oliveras, Guillem

Navarcles

1948

 

21

5

Soler Massana, Ramon

Balsareny

1938

 

17

 

 

TRAM ELO < 1851

1

Garcia Pérez, Manel

Berguedà

1792

 

42

2

Martínez Sánchez, Francesc

Sallent

1753

 

33

3

Gómez Sánchez, Javier

Llinars del Vallès

1755

 

24

4

Francitorra Novella, Carles

Navarcles

1843

 

20

5

Mora Aguado, Josep Mª

Balsareny

1791

 

16

 

SUB-14 (després jornada 6ª)

1

Gómez Rivera, Judit

Llinars del Vallès

1644

 

32

2

Planella Zavala, Ivan

Tres Peons

1627

 

26

3

Sánchez Aguilar, Arnau

Llinars del Vallès

1666

 

19

4

Font Jané, Sergi

Santpedor

1690

 

15

5

Escudero Ballesteros, Ruben

Santpedor

1700

 

12

 

CALENDARI 2017

- CLUB D’ESCACS BALSARENY
General: 1r. Jordi Planella (Esplugues L’Avenç), 2n. Javier Planella (Sant Martí), 3r. Daniel Luco (Igualada)

Sub-14: 1r. Judit Gómez (Llinars), 2n. Ivan Planella (Tres Peons), 3r. Marc Giménez (Navarcles)

 

 - CLUB  ESCACS  SANTPEDOR 
General: 1r. Albert Sanfeliu (Santpedor), 2n. Stanislav Aidarov (Manresa), 3r. Marc Oliveras (Colon Sabadell)

Sub-14: No hi ha jornada

 

- CLUB  ESCACS  RIPOLLET (jornada 1)
General: 1r. Joan Carles Cano (Arenys de Munt), 2n. Javier Planella (Sant Martí), 3r. Jordi Planella (Esplugues L’Avenç)

Sub-14: No hi ha jornada

- CLUB  ESCACS  CARDONA
General: 1r. Stanislav Aidarov (Manresa), 2n. Carles Costas (La Lira), 3r. Jordi Ambrós (Balsareny)

Sub-14: 1r. Pol Rivera (Cardona), 2n. Arnau Deli (Catalònia), 3r. Arnau Sánchez (Llinars del Vallès)

- CLUB  ESCACS  SALLENT
General: 1r. Maurici Tarragó (Sant Adrià), 2n. Albert Sanfeliu (Santpedor), 3r. David Lorca (Cardona)

Sub-14: 1r. Ruben Escudero (Santpedor), 2n. Roger Manzano (Sallent), 3r. Sergi Font (Santpedor)

- CLUB ESCACS SANT JOAN VILATORRADA

General: 1r. Lluc Basora (Moià Moianès), 2n. Jaume Oliveras (Colon Sabadell), 3r. Ferran Gracia (no federat)

Sub-14: 1r. Arnau Sánchez (Llinars del Vallès), 2n. Judit Gómez (Llinars del Vallès), 3r. Miquel Alejo (Sant Joan Vilatorrada)

 

- CLUB  ESCACS  CASTELLET
General: 1r. Aleix Jareño (Colon Sabadell), 2n. Félix Lorente (Sant Adrià), 3r. Sergi Pérez (Tona-La Crema)

Sub-14: No hi ha jornada

 

- CLUB ESCACS PALLEJÀ

General: 1r. Francisco Javier García (Sant Josep de Badalona), 2n. Matías Mingo (Sant Feliu), 3r. Jaume Ros (Sant Boi)

Sub-14: No hi ha jornada

 

- CLUB  ESCACS  L’ESTANY
General: 1r. Francisco Javier García (Sant Josep de Badalona), 2n. David Lorca (Cardona), 3r. Josep Creus (Navarcles)

Sub-14: No hi ha jornada

 

- JORNADA  ESCACS  CASTELLGALÍ
General: 1r. Oussama Adel (Lleida), 2n. Jaume Oliveras (Colon Sabadell), 3r. Roberto Villa (Barberà)

Sub-14: 1r. Àlex Villa (Montornès), 2n. Ivan Planella (Tres Peons), 3r. Judit Gómez (Llinars del Vallès)

 

- CLUB  ESCACS  SANT SALVADOR DE GUARDIOLA
General: 1r. Francisco Javier García (Sant Josep de Badalona), 2n. Jordi Bada (Sant Boi), 3r. Guillem Clavel (Navarcles)

Sub-14: No hi ha jornada

 

- CLUB  ESCACS  ULLASTRELL
General: 1r. Francisco Javier García (Sant Josep de Badalona), 2n. Marc Almeria (Barberà), 3r. Daniel Travesset (Sant Andreu)

Sub-14: No hi ha jornada

 

- CLUB  ESCACS  NAVARCLES
General: 1r. Francisco Javier García (Sant Josep de Badalona), 2n. Daniel Travesset (Sant Andreu), 3r. Ramon Riera (Santpedor)

Sub-14: 1r. Ivan Planella (Tres Peons), 2n. Albert Fernández (Cerdanyola), 3r. Judit Gómez (Llinars del Vallès)

 

- CLUB  ESCACS  RIPOLLET (jornada 2)
Ripollet, diumenge 27 agost,  16:30  Rambla Sant Jordi, 2-8 davant Centre Cultural

 

- CLUB  ESCACS  AVINYÓ
Avinyó, diumenge 17 setembre, 09:30 c/. del Mig, 23

 

- CLUB  ESCACS  RIPOLLET (jornada 3)
Ripollet, dissabte 30  setembre,  09:00  C/. Senyora dels Àngels, 10-25. Barri del Pont Vell

 

A mida que els Clubs Organitzadors facilitin les dates de les seves Jornades seran oportunament publicades.

Es recomana als jugadors que abans d’efectuar els desplaçaments repassin el Calendari per si es produeix un hipotètic canvi de dia, hora, local de joc, etc.

 

© AJEDREZ NOTICIAS DIARIAS

toniaiza@infonegocio.com

 


 

1